Licensed to Rose-Hulman Institute of Tech.
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/19/2018 10:06 PM
                 Rose-Hulman vs. Calvin 2017-2018 - 1/19/2018                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Calvin College Knights-MI  'A'                    1:46.88    1:52.85   11  
     1) Chao, Hannah 18                 2) Mattson, Rachel 21             
     3) Oezer, Alyssa 21                4) Smith, Madelyn 20              
       27.82    32.46    26.68    25.89                                    
  2 Calvin College Knights-MI  'B'                         NT    1:55.54    4  
     1) Wellman, Abbey 19               2) Wolf, Elysa 20                 
     3) Sparks, Ka'lee 20               4) Sugijanto, Daniella 21         
       29.54    33.71    27.12    25.17                                    
  3 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'A'            1:53.51    1:57.77    2  
     1) Brady, Parker H 20              2) Nowakowski, Elle 18            
     3) Lefeber, Bethany L 21           4) Weber, Elisa M 19              
       31.26    32.91    27.42    26.18                                    
  4 Calvin College Knights-MI  'C'                         NT   x1:59.98  
     1) Slenk, Emily 20                 2) Makela, Kelly 19               
     3) Komarek, Kara 20                4) Boyer, Sydney 19               
       30.71    34.43    29.17    25.67                                    
  5 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'B'                 NT    2:11.29  
     1) Hendrickson, Tana C 20          2) Sinople, Kayleigh 21           
     3) Allen, Natalie E 19             4) Heidecker, Hailey 18           
       32.20    37.37    33.08    28.64                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Calvin College Knights-MI  'A'                    1:30.06    1:35.38   11  
     1) Holstege, Ben 21                2) Holstege, Sam 19               
     3) Britton, Jared 21               4) Lensing, Jacob 21              
       23.77    27.50    22.47    21.64                                    
  2 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'A'            1:34.47    1:38.96    4  
     1) Stone, Ben H 21                 2) Park, Ethan S 19               
     3) Rosier, Mike D 21               4) Kipp, Dutch 19                 
       25.65    27.32    24.28    21.71                                    
  3 Calvin College Knights-MI  'B'                         NT    1:39.80    2  
     1) Holcombe, Lucas 19              2) Vincent, Tanner 21             
     3) Gelderloos, Ryan 18             4) Randall, Tim 20                
       26.06    27.39    24.12    22.23                                    
  4 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'B'                 NT    1:40.26  
     1) Kemp, William C 18              2) Samra, Nick E 21               
     3) King, Pat R 21                  4) Sariscsany, Tyler L 22         
       26.03    28.25    24.24    21.74                                    
  5 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'C'                 NT   x1:40.52  
     1) Dickson, Kirk w 22              2) Arcot, Satya 18                
     3) Heidecker, Josh J 21            4) Gish, Sean P 21                
       26.17    27.82    24.81    21.72                                    
  6 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'D'                 NT   x1:45.72  
     1) Cassel, Graham J 21             2) Boone, Noah A 20               
     3) Koopal, John C 22               4) Gilliam, Sam 18                
       28.51    28.79    25.21    23.21                                    
  7 Calvin College Knights-MI  'C'                         NT   x1:46.63  
     1) Nelesen, Levi 19                2) Pecoraro, Nick 19              
     3) VanAst, Steven 20               4) Ruba, Ryan 19                  
       27.01    30.28    25.69    23.65                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Serino, Anna              20 Calvin-MI                 NT   11:04.86    9  
      30.70   33.76   33.32   33.21   33.02   33.11   33.12   33.31
      33.39   33.38   33.21   33.30   33.65   33.80   33.87   33.04
      33.88   33.81   33.42   32.56                                
  2 Kline, Maria I            20 Rose-Hulman-IN      11:45.35   11:39.26    4  
      31.60   34.56   35.20   35.28   35.27   35.28   35.39   35.33
      35.37   35.28   35.44   35.64   35.52   35.27   35.55   35.25
      35.22   34.87   34.61   33.33                                
  3 Engle, Libby              19 Calvin-MI                 NT   11:40.98    3  
      30.79   33.98   34.91   35.16   35.38   35.24   35.29   35.23
      35.87   35.97   36.01   35.82   35.90   35.59   35.71   35.62
      35.14   35.26   34.55   33.56                                
  4 Barbachyn, Laura          19 Calvin-MI           11:56.29   11:45.94    2  
      32.05   35.63   36.12   36.49   36.32   36.12   35.83   35.67
      35.81   35.55   35.36   35.64   35.44   35.19   35.12   34.95
      35.52   34.85   34.62   33.66                                
  5 Wilson, Sydney E          20 Rose-Hulman-IN      13:18.79   12:56.32    1  
      34.65   37.53   38.49   39.00   38.53   38.68   39.13   39.60
      39.26   39.59   39.49   39.73   39.15   39.60   38.40   39.93
      39.35   39.30   39.20   37.71                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Iturbe, Julian            18 Calvin-MI                 NT    9:55.30    9  
      26.29   28.92   29.75   29.82   30.02   30.10   30.21   30.18
      30.09   30.07   30.30   30.35   30.07   30.22   30.04   30.31
      30.24   30.40   29.51   28.41                                
  2 Krovetz, Avery B          21 Rose-Hulman-IN      10:24.68   10:15.49    4  
      28.27   30.31   30.94   31.54   31.71   31.40   31.15   31.19
      31.24   31.60   31.41   31.53   31.08   31.38   31.06   30.82
      30.91   30.42   29.29   28.24                                
  3 Jeronis, Nick S           21 Rose-Hulman-IN      10:24.96   10:27.68    3  
      27.26   30.55   31.19   31.68   31.62   31.76   31.81   31.80
      31.91   31.92   31.71   32.16   32.05   31.88   31.94   31.57
      31.75   31.72   30.80   30.60                                
  4 Rupp, John M              22 Rose-Hulman-IN      10:30.46   10:30.41    2  
      27.99   31.14   31.43   31.69   31.58   31.78   31.85   31.83
      31.86   31.82   32.03   32.02   32.08   32.06   32.02   31.66
      31.88   31.59   31.66   30.44                                
  5 Timmer, Dominic           19 Calvin-MI           10:35.42   10:42.04    1  
      28.88   32.22   32.53   32.73   32.94   32.17   32.79   32.10
      32.48   32.34   31.97   32.53   32.38   32.18   32.09   32.15
      32.23   32.47   31.88   30.98                                
  6 Ruba, Ryan                19 Calvin-MI                 NT   10:47.74  
      28.59   31.10   31.81   32.20   32.37   32.18   32.26   32.84
      32.75   32.84   32.81   32.99   32.97   33.47   33.09   33.14
      32.92   32.67   32.72   32.02                                
  7 VanAst, Steven            20 Calvin-MI           10:49.95  x10:52.43  
      29.37   32.03   32.44   32.78   33.22   33.40   33.23   32.82
      32.50   32.70   32.40   32.78   33.39   32.74   32.64   33.56
      33.17   32.42   32.62   32.22                                
  8 Ghejan, Andrei A          20 Rose-Hulman-IN            NT  x10:56.83  
      27.10   30.64   31.64   32.32   32.75   32.79   33.49   33.02
      33.43   33.42   33.72   33.55   33.66   33.93   34.10   33.47
      33.74   33.72   33.52   32.82                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VanHarn, Abby             21 Calvin-MI            1:52.03    1:56.98    9  
      27.04   29.62   29.91   30.41                                
  2 Murphy, Kendall E         21 Calvin-MI            1:56.14    1:59.46    4  
      28.43   30.38   30.61   30.04                                
  3 Oezer, Alyssa             21 Calvin-MI            1:59.44    2:03.82    3  
      28.98   30.92   32.00   31.92                                
  4 Blake, Lauren E           20 Rose-Hulman-IN       1:59.46    2:05.45    2  
      28.78   31.49   32.89   32.29                                
  5 Lefeber, Bethany L        21 Rose-Hulman-IN       2:07.97    2:05.49    1  
      29.22   31.70   32.43   32.14                                
  6 Ellens, Robyn             18 Calvin-MI            1:58.62   x2:06.43  
      29.32   32.19   32.99   31.93                                
  7 Heidecker, Hailey         18 Rose-Hulman-IN       2:11.58    2:19.50  
      31.03   35.42   36.88   36.17                                
  8 Allen, Natalie E          19 Rose-Hulman-IN       2:21.58   x2:19.81  
      32.25   35.65   36.26   35.65                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stone, Ben H              21 Rose-Hulman-IN       1:43.40    1:46.79    9  
      24.12   26.59   27.89   28.19                                
  2 Randall, Tim              20 Calvin-MI            1:44.08    1:47.96    4  
      25.78   27.44   27.63   27.11                                
  3 DeYoung, Max              21 Calvin-MI            1:45.14    1:49.86    3  
      25.03   27.52   29.17   28.14                                
  4 Meredith, Evan P          21 Rose-Hulman-IN       1:46.64    1:50.13    2  
      25.69   28.17   28.26   28.01                                
  5 Churchwell, Fear          19 Calvin-MI            1:49.75    1:50.22    1  
      25.53   27.44   28.29   28.96                                
  6 Skiroock, Dan W           22 Rose-Hulman-IN       1:46.64    1:52.07  
      25.30   27.81   30.25   28.71                                
  7 Tate, Zach R              18 Rose-Hulman-IN       1:50.44   x1:53.80  
      26.14   29.33   30.11   28.22                                
  8 Wenning, Greg R           19 Rose-Hulman-IN       1:46.90   x1:54.09  
      25.74   28.65   29.79   29.91                                
  9 Cassel, Graham J          21 Rose-Hulman-IN       1:55.50   x1:54.52  
      26.45   28.84   29.90   29.33                                
 10 Kutschke, John            20 Calvin-MI            1:47.96   x1:57.52  
      27.01   29.35   30.20   30.96                                
 11 Bade, Connor C            21 Rose-Hulman-IN       1:59.48   x1:59.81  
      26.48   30.29   31.44   31.60                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chao, Hannah              18 Calvin-MI              57.68    1:00.31    9  
      28.99   31.32                                                
  2 Wellman, Abbey            19 Calvin-MI              58.52    1:03.32    4  
      30.81   32.51                                                
  3 Sugijanto, Daniella       21 Calvin-MI            1:00.02    1:04.06    3  
      31.02   33.04                                                
  4 Slenk, Emily              20 Calvin-MI            1:02.91   x1:05.84  
      31.14   34.70                                                
  5 Nowakowski, Elle          18 Rose-Hulman-IN            NT    1:06.95    2  
      31.91   35.04                                                
  6 Brady, Parker H           20 Rose-Hulman-IN       1:02.54    1:07.37    1  
      32.58   34.79                                                
  7 Hendrickson, Tana C       20 Rose-Hulman-IN       1:07.09    1:08.09  
      33.11   34.98                                                
  8 Anderson-Kenney, Randy R  20 Rose-Hulman-IN       1:13.32   x1:14.79  
    1:15.85                                                        
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holstege, Ben             21 Calvin-MI              49.68      52.15    9  
      25.27   26.88                                                
  2 Gill, Cam S               22 Rose-Hulman-IN         51.34      54.44    4  
      25.93   28.51                                                
  3 Kemp, William C           18 Rose-Hulman-IN         55.11      55.62    3  
      26.96   28.66                                                
  4 Holcombe, Lucas           19 Calvin-MI              53.27      55.66    2  
      27.00   28.66                                                
  5 Dickson, Kirk w           22 Rose-Hulman-IN         54.04      56.46    1  
      26.90   29.56                                                
  6 Nelesen, Levi             19 Calvin-MI              54.56      57.56  
      28.09   29.47                                                
  7 Bockman, Austin C         20 Rose-Hulman-IN         54.70     x58.43  
      28.31   30.12                                                
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mattson, Rachel           21 Calvin-MI            1:09.55    1:12.83    9  
      33.92   38.91                                                
  2 Weber, Elisa M            19 Rose-Hulman-IN       1:13.60    1:13.35    4  
      34.49   38.86                                                
  3 Wolf, Elysa               20 Calvin-MI            1:10.92    1:15.09    3  
      36.34   38.75                                                
  4 Komarek, Kara             20 Calvin-MI            1:11.98    1:15.50    2  
      35.41   40.09                                                
  5 Makela, Kelly             19 Calvin-MI            1:14.82   x1:15.98  
      35.59   40.39                                                
  6 Sinople, Kayleigh         21 Rose-Hulman-IN       1:18.14    1:20.69    1  
      38.39   42.30                                                
  7 Wilson, Sydney E          20 Rose-Hulman-IN            NT    1:35.80  
      44.72   51.08                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Ethan S             19 Rose-Hulman-IN         58.65    1:00.08    9  
      28.79   31.29                                                
  2 Arcot, Satya              18 Rose-Hulman-IN       1:00.50    1:01.79    4  
      29.20   32.59                                                
  3 Samra, Nick E             21 Rose-Hulman-IN         58.80    1:02.47    3  
      29.38   33.09                                                
  4 Lensing, Jacob            21 Calvin-MI              59.72    1:02.60    2  
      28.79   33.81                                                
  5 Barr, Nick P              18 Rose-Hulman-IN       1:00.83   x1:02.63  
      29.29   33.34                                                
  6 Boone, Noah A             20 Rose-Hulman-IN       1:01.61   x1:02.71  
      30.08   32.63                                                
  7 Holstege, Sam             19 Calvin-MI              59.26    1:03.69    1  
      29.68   34.01                                                
  8 Forster, Zach R           19 Rose-Hulman-IN       1:00.01   x1:03.84  
      29.43   34.41                                                
  9 Hazlett, Tristan          19 Calvin-MI              58.72    1:03.98  
      29.42   34.56                                                
 10 Heidecker, Josh J         21 Rose-Hulman-IN       1:04.35   x1:05.09  
      30.66   34.43                                                
 11 Pecoraro, Nick            19 Calvin-MI            1:02.49   x1:07.18  
      31.93   35.25                                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Kendall E         21 Calvin-MI                 NT    2:19.70    9  
      30.64   35.86   36.70   36.50                                
  2 McFarland, Audrey         18 Calvin-MI            2:20.92    2:28.38    4  
      32.65   36.68   38.99   40.06                                
  3 Barbachyn, Laura          19 Calvin-MI                 NT    2:36.57    3  
      35.37   40.82   43.74   36.64                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vincent, Tanner           21 Calvin-MI            1:51.38    1:58.10    9  
      27.18   29.82   30.40   30.70                                
  2 King, Pat R               21 Rose-Hulman-IN       1:52.18    1:58.59    4  
      27.50   30.36   30.50   30.23                                
  3 Iturbe, Julian            18 Calvin-MI                 NT    2:01.25    3  
      27.63   30.99   31.34   31.29                                
  4 Rosier, Mike D            21 Rose-Hulman-IN       1:56.66    2:01.59    2  
      27.82   31.45   31.97   30.35                                
  5 Koopal, John C            22 Rose-Hulman-IN       2:02.50    2:08.70    1  
      28.23   32.25   33.07   35.15                                
  6 Gelderloos, Ryan          18 Calvin-MI            2:00.05    2:11.71  
      28.45   32.77   34.85   35.64                                
  7 Adame, Alex D             20 Rose-Hulman-IN       2:09.77   x2:20.35  
      29.17   34.99   37.50   38.69                                
  8 DeZwaan, Curtis           18 Calvin-MI            2:11.31   x2:21.65  
    1:42.46   39.19                                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VanHarn, Abby             21 Calvin-MI              23.41      24.56    9  
  2 Sparks, Ka'lee            20 Calvin-MI              25.36      25.98    4  
  3 Oezer, Jenna              18 Calvin-MI              24.76      26.13    3  
  4 Boyer, Sydney             19 Calvin-MI              24.76     x26.40  
  5 Blake, Lauren E           20 Rose-Hulman-IN         26.46      26.49    2  
  6 Anderson-Kenney, Randy R  20 Rose-Hulman-IN         28.85      28.68    1  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Britton, Jared            21 Calvin-MI              20.33      21.83    9  
  2 Kipp, Dutch               19 Rose-Hulman-IN         21.37      21.89    4  
  3 Sariscsany, Tyler L       22 Rose-Hulman-IN         21.58      22.00    3  
  4 Gish, Sean P              21 Rose-Hulman-IN         21.59      22.24    2  
  5 Gill, Cam S               22 Rose-Hulman-IN         21.50     x22.31  
  6 McCullough, Will P        18 Rose-Hulman-IN         21.83     x22.33  
  7 DeYoung, Max              21 Calvin-MI              21.84      23.17    1  
  8 Hazlett, Tristan          19 Calvin-MI              21.78      23.32  
  9 Kutschke, John            20 Calvin-MI              22.45     x23.34  
 10 Gilliam, Sam              18 Rose-Hulman-IN         21.96     x23.43  
 11 Lensing, Jacob            21 Calvin-MI              21.60     x23.59  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradley, Sarah            21 Calvin-MI             266.00     288.45    9  
  2 Smith, Joselyn            18 Calvin-MI             237.52     261.00    4  
  3 Reese, Michelle M         20 Rose-Hulman-IN        397.90     226.28    3  
  4 Kivett, Michaela R        19 Rose-Hulman-IN        374.20     225.30    2  
  5 Magnussen, Hannabeth      18 Calvin-MI             203.77     209.02    1  
  6 Stevens, Samantha         19 Rose-Hulman-IN        336.50     204.52  
  7 Cushing, Shannon K        20 Rose-Hulman-IN         93.83    x105.45  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moentmann, Michael        21 Calvin-MI             297.35     315.23    9  
  2 Venema, Peter             18 Rose-Hulman-IN        488.35     273.22    4  
  3 Bergsma, Alex             18 Calvin-MI             248.00     269.32    3  
  4 Strate, Ben               20 Rose-Hulman-IN        347.20     215.55    2  
  5 Schnipke, Joshua          20 Rose-Hulman-IN        325.35     193.13    1  
  6 Truckai, Zsolt B          20 Rose-Hulman-IN        229.85    x151.47  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VanHarn, Abby             21 Calvin-MI              50.68      53.11    9  
      25.64   27.47                                                
  2 Engle, Libby              19 Calvin-MI              53.80      55.59    4  
      27.09   28.50                                                
  3 Chao, Hannah              18 Calvin-MI              54.44      55.98    3  
      26.69   29.29                                                
  4 Mattson, Rachel           21 Calvin-MI              53.30     x56.85  
      27.74   29.11                                                
  5 Blake, Lauren E           20 Rose-Hulman-IN         56.14      58.12    2  
      27.77   30.35                                                
  6 Anderson-Kenney, Randy R  20 Rose-Hulman-IN       1:02.19    1:03.18    1  
      30.02   33.16                                                
  7 Heidecker, Hailey         18 Rose-Hulman-IN       1:01.05    1:03.21  
      30.23   32.98                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holstege, Ben             21 Calvin-MI              46.11      47.56    9  
      22.84   24.72                                                
  2 Kipp, Dutch               19 Rose-Hulman-IN         46.69      48.26    4  
      23.69   24.57                                                
  3 DeYoung, Max              21 Calvin-MI              47.08      48.39    3  
      23.25   25.14                                                
  4 Gish, Sean P              21 Rose-Hulman-IN         47.39      48.56    2  
      23.47   25.09                                                
  5 Sariscsany, Tyler L       22 Rose-Hulman-IN         47.49      49.20    1  
      23.93   25.27                                                
  6 McCullough, Will P        18 Rose-Hulman-IN         47.49     x49.37  
      23.64   25.73                                                
  7 Gill, Cam S               22 Rose-Hulman-IN         46.66     x49.56  
      23.56   26.00                                                
  8 Randall, Tim              20 Calvin-MI              47.92      49.87  
      23.98   25.89                                                
  9 Kutschke, John            20 Calvin-MI              48.18     x50.11  
      24.36   25.75                                                
 10 Skiroock, Dan W           22 Rose-Hulman-IN         49.71     x50.38  
      24.27   26.11                                                
 11 Hazlett, Tristan          19 Calvin-MI              47.47     x50.68  
      24.02   26.66                                                
 12 Tate, Zach R              18 Rose-Hulman-IN         49.18     x51.05  
      25.05   26.00                                                
 13 Wenning, Greg R           19 Rose-Hulman-IN         48.40     x52.45  
      25.05   27.40                                                
 14 Ghejan, Andrei A          20 Rose-Hulman-IN         54.45     x52.78  
      25.41   27.37                                                
 15 Ruba, Ryan                19 Calvin-MI              51.02     x53.15  
      25.52   27.63                                                
 16 Gilliam, Sam              18 Rose-Hulman-IN         51.11     x54.44  
      26.58   27.86                                                
 17 Timmer, Dominic           19 Calvin-MI                 NT     x54.67  
      26.16   28.51                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Serino, Anna              20 Calvin-MI            2:10.29    2:16.16    9  
      32.24   34.29   34.63   35.00                                
  2 Wellman, Abbey            19 Calvin-MI            2:06.57    2:18.81    4  
      33.46   34.81   35.68   34.86                                
  3 Slenk, Emily              20 Calvin-MI            2:14.74    2:21.65    3  
      33.56   36.41   35.89   35.79                                
  4 Boyer, Sydney             19 Calvin-MI            2:14.29   x2:22.12  
      32.83   35.78   36.31   37.20                                
  5 Hendrickson, Tana C       20 Rose-Hulman-IN       2:27.77    2:25.07    2  
      34.82   37.10   36.41   36.74                                
  6 Brady, Parker H           20 Rose-Hulman-IN       2:18.68    2:27.80    1  
      34.17   38.13   39.03   36.47                                
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kemp, William C           18 Rose-Hulman-IN       1:56.20    2:00.04    9  
      27.82   30.77   31.04   30.41                                
  2 Iturbe, Julian            18 Calvin-MI                 NT    2:01.50    4  
      28.49   30.49   31.62   30.90                                
  3 Stone, Ben H              21 Rose-Hulman-IN       1:52.94    2:02.05    3  
      28.61   30.72   31.91   30.81                                
  4 Holcombe, Lucas           19 Calvin-MI            2:04.74    2:05.16    2  
      29.66   31.95   31.86   31.69                                
  5 Dickson, Kirk w           22 Rose-Hulman-IN       1:59.26    2:06.47    1  
      28.91   32.46   32.93   32.17                                
  6 Bockman, Austin C         20 Rose-Hulman-IN       2:02.80   x2:07.45  
      29.83   32.21   32.78   32.63                                
  7 Nelesen, Levi             19 Calvin-MI            2:00.19    2:09.13  
      31.66   32.48   32.31   32.68                                
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weber, Elisa M            19 Rose-Hulman-IN       2:33.64    2:36.44    9  
      35.35   39.97   41.54   39.58                                
  2 Wolf, Elysa               20 Calvin-MI            2:38.26    2:40.62    4  
      36.34   40.60   41.68   42.00                                
  3 Komarek, Kara             20 Calvin-MI            2:47.57    2:44.42    3  
      37.60   41.40   42.63   42.79                                
  4 Makela, Kelly             19 Calvin-MI            2:37.85    2:46.63    2  
      37.36   43.03   42.62   43.62                                
  5 Sinople, Kayleigh         21 Rose-Hulman-IN       2:51.96    2:53.41    1  
      39.58   44.21   44.62   45.00                                
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Ethan S             19 Rose-Hulman-IN       2:07.91    2:10.97    9  
      30.28   33.04   33.08   34.57                                
  2 Churchwell, Fear          19 Calvin-MI            2:09.69    2:14.56    4  
      30.16   33.95   34.81   35.64                                
  3 Arcot, Satya              18 Rose-Hulman-IN       2:16.53    2:16.57    3  
      30.09   35.76   35.96   34.76                                
  4 Vincent, Tanner           21 Calvin-MI            2:06.41    2:16.81    2  
      31.48   35.36   35.31   34.66                                
  5 Samra, Nick E             21 Rose-Hulman-IN       2:09.74    2:17.27    1  
      31.26   34.63   35.87   35.51                                
  6 Barr, Nick P              18 Rose-Hulman-IN       2:09.07   x2:19.67  
      31.31   36.62   36.12   35.62                                
  7 Forster, Zach R           19 Rose-Hulman-IN       2:17.72   x2:24.35  
      31.89   37.15   37.70   37.61                                
  8 Boone, Noah A             20 Rose-Hulman-IN       2:23.06   x2:24.52  
      32.75   37.55   38.53   35.69                                
  9 Holstege, Sam             19 Calvin-MI            2:18.63    2:28.44  
      31.70   37.83   39.10   39.81                                
 10 Pecoraro, Nick            19 Calvin-MI            2:16.98   x2:30.38  
      33.92   38.29   39.92   38.25                                
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Kendall E         21 Calvin-MI            5:14.65    5:23.50    9  
      30.03   32.44   33.15   33.09   33.28   33.35   33.06   32.95
      32.27   29.88                                                
  2 Smith, Madelyn            20 Calvin-MI            5:14.65    5:27.79    4  
      29.90   32.36   33.37   33.59   33.27   33.16   33.48   33.28
      32.53   32.85                                                
  3 Ellens, Robyn             18 Calvin-MI            5:21.76    5:38.26    3  
      30.73   33.77   34.59   34.37   34.55   34.52   34.35   34.54
      34.04   32.80                                                
  4 Kline, Maria I            20 Rose-Hulman-IN       5:27.46    5:43.72    2  
      31.75   34.52   35.15   35.14   34.95   34.84   34.61   34.78
      34.72   33.26                                                
  5 Barbachyn, Laura          19 Calvin-MI            5:34.48   x5:48.52  
      31.36   34.72   35.44   35.31   35.59   35.65   35.95   35.64
      34.94   33.92                                                
  6 Allen, Natalie E          19 Rose-Hulman-IN       5:59.85    6:01.26    1  
      33.45   36.46   36.62   36.65   36.71   36.94   36.78   36.40
      35.61   35.64                                                
  7 Wilson, Sydney E          20 Rose-Hulman-IN       6:23.11    6:19.84  
      34.45   37.45   38.40   38.55   38.41   38.66   38.56   38.91
      39.89   36.56                                                
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krovetz, Avery B          21 Rose-Hulman-IN       4:45.12    4:53.80    9  
      27.60   29.66   30.47   29.79   29.96   29.94   30.18   30.17
      28.90   27.13                                                
  2 Randall, Tim              20 Calvin-MI            4:42.28    4:53.89    4  
      26.45   29.17   30.20   30.59   30.60   30.40   30.15   30.00
      29.27   27.06                                                
  3 Jeronis, Nick S           21 Rose-Hulman-IN       4:56.64    5:00.44    3  
      26.85   29.73   30.27   30.62   30.72   30.43   30.98   30.75
      30.51   29.58                                                
  4 Meredith, Evan P          21 Rose-Hulman-IN       4:48.93    5:02.23    2  
      27.41   30.30   30.60   30.85   30.69   30.35   30.41   30.77
      30.61   30.24                                                
  5 Rupp, John M              22 Rose-Hulman-IN       4:52.66   x5:03.06  
      27.19   30.00   30.81   31.17   30.91   30.67   31.04   31.17
      30.97   29.13                                                
  6 VanAst, Steven            20 Calvin-MI            4:59.77    5:13.75    1  
      27.83   29.97   31.02   31.89   32.25   31.98   32.18   32.23
      32.40   32.00                                                
  7 Ruba, Ryan                19 Calvin-MI            5:05.85    5:16.39  
      28.41   30.83   32.11   32.41   32.65   32.78   32.64   32.46
      32.17   29.93                                                
  8 Timmer, Dominic           19 Calvin-MI            5:05.82   x5:18.34  
      27.97   30.91   31.71   32.19   32.65   32.50   33.66   33.05
      32.32   31.38                                                
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oezer, Jenna              18 Calvin-MI              58.54    1:00.67    9  
      28.61   32.06                                                
  2 Lefeber, Bethany L        21 Rose-Hulman-IN       1:02.63    1:03.15    4  
      29.24   33.91                                                
  3 Sugijanto, Daniella       21 Calvin-MI            1:07.12    1:05.83    3  
      31.15   34.68                                                
  4 McFarland, Audrey         18 Calvin-MI            1:03.70    1:06.23    2  
      30.92   35.31                                                
  5 Nowakowski, Elle          18 Rose-Hulman-IN       1:03.57    1:06.36    1  
      30.37   35.99                                                
  6 Sparks, Ka'lee            20 Calvin-MI            1:03.20   x1:06.74  
      30.76   35.98                                                
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Britton, Jared            21 Calvin-MI              49.65      52.25    9  
      23.99   28.26                                                
  2 King, Pat R               21 Rose-Hulman-IN         51.67      52.97    4  
      25.08   27.89                                                
  3 Rosier, Mike D            21 Rose-Hulman-IN         51.64      53.96    3  
      25.17   28.79                                                
  4 Holcombe, Lucas           19 Calvin-MI              52.29      54.66    2  
      26.01   28.65                                                
  5 Heidecker, Josh J         21 Rose-Hulman-IN         55.30      55.55    1  
      25.93   29.62                                                
  6 McCullough, Will P        18 Rose-Hulman-IN         54.28     x55.96  
      25.82   30.14                                                
  7 Gelderloos, Ryan          18 Calvin-MI              52.23      56.29  
      25.43   30.86                                                
  8 Koopal, John C            22 Rose-Hulman-IN         54.93     x56.40  
      26.36   30.04                                                
  9 Cassel, Graham J          21 Rose-Hulman-IN         56.86     x57.02  
      26.95   30.07                                                
 10 DeZwaan, Curtis           18 Calvin-MI              55.90     x59.77  
      26.96   32.81                                                
 11 Bade, Connor C            21 Rose-Hulman-IN         57.05   x1:00.68  
      27.90   32.78                                                
 12 Adame, Alex D             20 Rose-Hulman-IN       1:00.86   x1:01.46  
      27.92   33.54                                                
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradley, Sarah            21 Calvin-MI             277.50     312.30    9  
  2 Smith, Joselyn            18 Calvin-MI             225.20     254.32    4  
  3 Magnussen, Hannabeth      18 Calvin-MI             218.17     227.25    3  
  4 Kivett, Michaela R        19 Rose-Hulman-IN        360.10     178.73    2  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moentmann, Michael        21 Calvin-MI             293.03     305.10    9  
  2 Bergsma, Alex             18 Calvin-MI             232.70     241.95    4  
  3 Venema, Peter             18 Rose-Hulman-IN        382.10     226.20    3  
  4 Schnipke, Joshua          20 Rose-Hulman-IN        299.90     211.50    2  
  5 Strate, Ben               20 Rose-Hulman-IN        281.65     198.53    1  
  6 Truckai, Zsolt B          20 Rose-Hulman-IN        175.65    x131.77  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weber, Elisa M            19 Rose-Hulman-IN       2:15.72    2:21.55    9  
      31.53   36.06   41.65   32.31                                
  2 Lefeber, Bethany L        21 Rose-Hulman-IN       2:24.97    2:22.47    4  
      30.32   38.12   40.65   33.38                                
  3 Heidecker, Hailey         18 Rose-Hulman-IN            NT    2:39.02    3  
      36.10   40.00   48.15   34.77                                
  4 Allen, Natalie E          19 Rose-Hulman-IN       2:42.56   x2:39.51  
      35.75   43.05   44.33   36.38                                
 -- Chao, Hannah              18 Calvin-MI            2:10.06   X2:15.72  
      29.78   34.31   38.91   32.72                                
 -- Slenk, Emily              20 Calvin-MI            2:17.50   X2:24.58  
      30.82   37.32   42.80   33.64                                
 -- Komarek, Kara             20 Calvin-MI            2:18.03   X2:25.60  
      31.81   37.38 1:16.46                                        
 -- Wellman, Abbey            19 Calvin-MI            2:16.35   X2:29.01  
      31.84   37.71   44.19   35.27                                
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Ethan S             19 Rose-Hulman-IN       1:57.95    1:59.31    9  
      26.65   31.66   33.44   27.56                                
  2 Kemp, William C           18 Rose-Hulman-IN       2:03.10    2:00.64    4  
      26.90   30.66   35.73   27.35                                
  3 Churchwell, Fear          19 Calvin-MI            1:56.04    2:00.79    3  
      26.47   32.59   34.08   27.65                                
  4 Vincent, Tanner           21 Calvin-MI            1:53.67    2:01.57    2  
      26.33   31.75   34.22   29.27                                
  5 Arcot, Satya              18 Rose-Hulman-IN       2:03.44    2:04.57    1  
      27.97   32.26   34.39   29.95                                
  6 Bockman, Austin C         20 Rose-Hulman-IN       2:06.42   x2:05.66  
      26.60   31.80   38.11   29.15                                
  7 Gelderloos, Ryan          18 Calvin-MI            2:01.14    2:08.75  
      26.86   32.25   39.58   30.06                                
  8 Pecoraro, Nick            19 Calvin-MI            2:03.39   x2:11.57  
      28.90   34.89   38.79   28.99                                
  9 Holstege, Sam             19 Calvin-MI            2:01.28   x2:11.98  
      28.55   33.94   36.68   32.81                                
 10 DeZwaan, Curtis           18 Calvin-MI                 NT   x2:21.38  
      28.61   34.93   43.47   34.37                                
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'A'            3:51.69    3:55.33   11  
     1) Brady, Parker H 20              2) Blake, Lauren E 20             
     3) Kline, Maria I 20               4) Nowakowski, Elle 18            
       28.59  1:00.50    26.94    57.83    28.32    59.46    26.90    57.54
  2 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'B'            4:14.68    4:21.78    4  
     1) Hendrickson, Tana C 20          2) Anderson-Kenney, Randy R 20    
     3) Sinople, Kayleigh 21            4) Wilson, Sydney E 20            
       29.32  1:01.51    29.39  1:02.39    32.28  1:09.45    32.12  1:08.43
 -- Calvin College Knights-MI  'A'                    3:30.75   X3:41.37  
     1) Smith, Madelyn 20               2) Serino, Anna 20                
     3) Mattson, Rachel 21              4) VanHarn, Abby 21               
       27.12    55.96    26.43    55.87    26.64    55.89    25.60    53.65
 -- Calvin College Knights-MI  'B'                    3:37.36   X3:47.25  
     1) Boyer, Sydney 19                2) Oezer, Jenna 18                
     3) Oezer, Alyssa 21                4) Engle, Libby 19                
       27.65    58.32    27.53    57.64    25.94    55.22    26.71    56.07
 -- Calvin College Knights-MI  'C'                         NT   X3:48.38  
     1) Sugijanto, Daniella 21          2) Sparks, Ka'lee 20              
     3) Wolf, Elysa 20                  4) Murphy, Kendall E 21           
       27.43    56.25    27.69    57.24    27.88    58.81    27.09    56.08
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Calvin College Knights-MI  'A'                    3:05.54    3:09.78   11  
     1) Holstege, Ben 21                2) Iturbe, Julian 18              
     3) DeYoung, Max 21                 4) Britton, Jared 21              
       22.44    46.90    22.74    47.32    22.62    47.94    22.34    47.62
  2 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'A'            3:05.85    3:10.55    4  
     1) Kipp, Dutch 19                  2) Sariscsany, Tyler L 22         
     3) Gish, Sean P 21                 4) Gill, Cam S 22                 
       22.88    47.75    22.95    48.34    22.58    47.63    22.04    46.83
  3 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'B'                 NT    3:16.58    2  
     1) Stone, Ben H 21                 2) King, Pat R 21                 
     3) Tate, Zach R 18                 4) Wenning, Greg R 19             
       23.23    48.43    23.80    49.91    23.71    49.42    23.00    48.82
  4 Calvin College Knights-MI  'B'                    3:13.07    3:18.81  
     1) Kutschke, John 20               2) Lensing, Jacob 21              
     3) Nelesen, Levi 19                4) Hazlett, Tristan 19            
       23.84    50.28    49.03  1:12.68    26.61    49.51    26.39    26.34
  5 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'C'                 NT   x3:21.71  
     1) Rosier, Mike D 21               2) Dickson, Kirk w 22             
     3) Skiroock, Dan W 22              4) McCullough, Will P 18          
       25.17    51.50    23.71    50.17    23.16    49.37    23.32    50.67
  6 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'D'            3:16.09   x3:27.67  
     1) Samra, Nick E 21                2) Jeronis, Nick S 21             
     3) Krovetz, Avery B 21             4) Bade, Connor C 21              
       24.73    50.88    24.40    51.26    24.61    52.29    25.14    53.24
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Calvin College Knights              208   2. Rose-Hulman Institute of Techn       83
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Rose-Hulman Institute of Techn      152   2. Calvin College Knights              148